Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 370 gość(ci) i 155 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

12493952
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

Muzea, galerie
[ Muzea, galerie ]

·Galeria 78 w Gdyni
·Bunkier Kuśmirowskiego w Barbican Centre
·Homo Urbanus Europeanus w Galerii FOTART w Szczecinie
·Włochy: ukrzyżowana żaba z piwem nie zniknie z muzeum
·''Kolekcja z suchej'' w Muzeum Narodowym w Warszawie
·"Błond w Sztuce" w Firleju
·Ukraina światu - Skarby Ukrainy z kolekcji Platar
·Wolny wstęp do 14 francuskich muzeów
·Toskańskie pielgrzymki do Piera

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka: Muzea, galerie

Przeszukaj ten temat:   
[ Wróć na stronę główną | Wybierz nowy temat ]

Galeria 78 w Gdyni
25-02-2011 o godz. 06:42:08 zatw. admin
Muzea, galeriewasielgallery "

Otoczenie nie należy do niezwykłych: ciąg jednej z głównych aterii Gdyni, miejsce także poza sezonem letnim tętniące handlem, ciasno wypełnione witrynami sklepów, oferującymi towar najróżniejszego autoramentu, wśród których - co należy odnotować z miłym zdziwieniem - jest sporo księgarń. "

(... więcej | 7806 bajtów więcej | Wynik: 5)

Bunkier Kuśmirowskiego w Barbican Centre
08-12-2009 o godz. 21:43:14 zatw. admin
Muzea, galerieMagdaPlugowska "

Bunkier Kuśmirowskiego w Barbican Centre Barbican Centre to ośrodek sztuki, znajdujący sie w 'City of London', który pod jednym dachem oferuje szeroko rozumianą kulturę: muzykę (zarówno klasyczną jak i popularną), film, teatr, taniec, wystawy oraz wydarzenia edukacyjne. Istnieje ono od roku 1982 i jest bardzo ważnym miejscem na kulturalnej mapie Londynu.
Niedawno polski artysta Robert Kuśmirowski dostąpił zaszczytu zbudowania swojej instalacji 'Bunkier' w galerii 'Curve', czyli przestrzeni otaczającej tył sali koncertowej w Barbican Centre.

'The Curve' to strefa, która została otwarta w 2006 roku i znajduje się po prawej stronie od głównego wejścia do centrum. Przeznaczona jest na wystawy najlepszych międzynarodowych artystów współczesnych. Przed Kuśmirowskim swoje dzieła wystawiali na przykład: Tomas Saraceno, Clemens von Wedemeyer czy Richard Wilson.

Polski artysta urodził sie w 1973 roku w Łodzi, a obecnie zamieszkuje Lublin. Jest absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Marie Curie-Składowskiej w Lublinie. Jego prace pokazywane były wcześniej nie tylko w Polsce ale również w Berlinie czy Nowym Jorku. Teraz przyszedł czas na Londyn, gdzie artysta przedstawił replikę bunkru z czasów drugiej wojny światowej. Jak autor powiedział w wywiadzie dla BBC news: Pracuję i czerpię inspiracje z przeszłości, ponieważ dobrze jest wrócić do najważniejszych punktów w historii. To właśnie historia powstania Barbican Centre, położonego na terenie mocno zbombardowanym w czasie drugiej wojny światowej, zainspirowała artystę do zbudowania tej instalacji. Kuśmirowski starannie dobrał przedmioty takie jak żelazne beczki, drewniane biurka, wyłączniki, węgiel czy łopaty, aby stworzyć niesamowicie prawdziwą i przejmującą atmosfere tamtego okresu. Ważną częścią jego projektu jest reprodukcja długich torów, po których wyworzono ludzi koleją do obozów koncentracyjnych.

"

(... więcej | 4114 bajtów więcej | Wynik: 5)

Homo Urbanus Europeanus w Galerii FOTART w Szczecinie
28-10-2009 o godz. 21:36:22 zatw. admin
Muzea, galerieTOPART "

23 października br w Galerii Fotografii w Szczecinie została otwarta wystawa francuskiego fotografika Jean-Marc Caracci pt."Homo Urbanus Europeanus". Zestawowi 30 czarno-białych zdjęć , prezentujących samotność człowieka w przestrzeni miejskiej, towarzyszyła promocja albumu o tym samym tytule. Zamieszczono w nim 70 fotografii powstałych w latach 2007-2009.
Wystawa będzie prezentowana do 20.12.2009r."

(... więcej | 3524 bajtów więcej | Wynik: 0)

Włochy: ukrzyżowana żaba z piwem nie zniknie z muzeum
29-08-2008 o godz. 21:31:56 zatw. admin
Muzea, galerie

Kontrowersyjna praca Martina Kippenbergera Rada muzeum we włoskim Bolazno zastanawiała się dziś nad usunięciem rzeźby przedstawiającej ukrzyżowaną żabę trzymającą kufel piwa i jajko. Mimo krytyki ze strony Watykanu, zadecydowano, iż wystawa nie zostanie skrócona - informuje agencja AP.
Większość członków rady opowiedziała się za pozostawieniem rzeźby w muzeum - podano dziś w oświadczeniu muzeum w Bolzano.
Ukrzyżowana żaba z wytkniętym językiem, trzymająca kufel piwa i jajko - to drewniana, ponadmetrowa rzeźba zatytułowana "Zuerst die Fusse" (czyli: Nogami do przodu). Praca wystawiana jest w Bolzano już od maja. Ostatnio licznych protestujących poparł Watykan. Papież Benedykt XVI napisał list do Franza Pahla, szefa regionalnej rady samorządowej. Zdaniem papieża, rzeźba "obraża uczucia religijne wielu ludzi, dla których krzyż jest symbolem miłości bożej i naszego odkupienia".

Protesty
Sam Pahl już od dawna walczy o usunięcie rzeźby, jedną z form protestu była głodówka, po której został odwieziony do szpitala. - To nie jest sztuka, tylko bluźnierstwo. To obrzydliwy śmieć, który denerwuje wielu ludzi - powiedział agencji Reuters. - Rzeźba obraża religię i papieża - stwierdził w rozmowie z AP.
Autor pracy - niemiecki artysta Martin Kippenberger - twierdził, że rzeźba to autoportret przedstawiający ludzki niepokój - stwierdził jeden z przedstawicieli muzeum cytowany przez "The Guardian". Także Claudio Strinati, dyrektor muzeum narodowego w Rzymie, jest przeciwny cenzurowaniu wystawy. - Sztuka musi być wolna, nie można ograniczać wolności ekspresji artysty - powiedział brytyjskiemu dziennikowi.
Praca Kippenbergera, która powstała w 1990 roku, była wystawiana m.in. w Tate Modern i Saatchi Gallery w Londynie.

(... więcej | 3209 bajtów więcej | Wynik: 0)

''Kolekcja z suchej'' w Muzeum Narodowym w Warszawie
24-08-2008 o godz. 07:17:37 zatw. admin
Muzea, galerie

KOLEKCJA Z SUCHEJ W MUZEUM NARODOWYM W WARSZAWIE W 2006 roku Muzeum Narodowe w Warszawie podpisało ze Spadkobiercami Juliusza i Róży Tarnowskich umowę kupna Kolekcji z Suchej. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nabyto 9213 obiektów: 1148 rysunków, 7960 rycin i fotografii (Gabinet Grafiki i Rysunków Nowożytnych Polskich), 5 obrazów olejnych (Galeria Malarstwa Europejskiego), 2 rękopisy (Zbiory Ikonograficzne i Fotograficzne), 1 starodruk, 97 map i atlasów (Zbiory Specjalne Biblioteki).
Wśród zakupionych dzieł są prace artystów, takich jak: Bernardo Bellotto zwany Canaletto, Tadeusz Brodowski, Stanisław Chlebowski, Szymon Czechowicz, Jan Damel, Jeremiasz Falck, Wojciech Gerson, Józef Grassi, Artur Grottger, Willem Hondius, Teofil Kwiatkowski, Aleksander Lesser, Piotr Michałowski, Jan Piotr Norblin, Cyprian Norwid, Józef Oleszkiewicz, Aleksander Orłowski, Jan Feliks Piwarski, Jan Rustem, Wincenty Smokowski, Franciszek Smuglewicz, Jakub Sokołowski, Zygmunt Vogel i Szymon Bogumił Zug, a także interesujące dzieła artystów amatorów (na przykład rysunki Marii Wirtemberskiej) oraz setki prac z XVI-XIX wieku o znaczeniu ikonograficznym: portrety, widoki miast, rysunki z wykopalisk archeologicznych, przedstawienia o tematyce religijnej, heraldycznej czy etnograficznej. Spadkobiercy Juliusza i Róży Tarnowskich ofiarowali Muzeum Narodowemu w Warszawie obraz Pietera Nasona Portret mężczyzny.

Tworzenie kolekcji dzieł sztuki w Suchej (Beskidzkiej) zapoczątkował Aleksander Branicki (1821-1877), który w 1866 roku założył w odrestaurowanym zamku bibliotekę, nabywając do niej cenne księgozbiory. Dzieło Aleksandra kontynuował jego syn Władysław Branicki (1848-1914) oraz wnuczka Anna (1876-1953), która poślubiła Juliusza Tarnowskiego (1864-1917). Ich syn Juliusz Gabriel Tarnowski (1901-1989) zarządzał Suchą do 1939 roku. Do bogatych zbiorów sztuki zostały wówczas włączone dzieła malarskie z rodzinnej kolekcji żony Juliusza Gabriela - Róży z Zamoyskich (1907-1998).

Jednym z najcenniejszych zespołów w bibliotece w Suchej była - zakupiona w 1869 roku przez Aleksandra Branickiego - kilkutysięczna kolekcja rysunków, rycin i fotografii, stworzona przez znakomitego polskiego pisarza, autora powieści historycznych, ale również prac naukowych Józefa Ignacego Kraszewskiego (1812-1887).

(... więcej | 5681 bajtów więcej | Wynik: 5)

  
Twoje artykuły
Redaguj razem z nami

Jeśli chcesz aby portal zamieścił Twój artykuł lub zarekomendował Twoją wystawę/ wernisaż, skorzystaj z linku "Napisz artykuł" (u góry lewej kolumny). Po zatwier dzeniu przez administratora, Twój artykuł ukaże się na stronie głównej witryny. Do ciekawych artykułów zamieścimy linki w tej witrynie i na stronie głównej portalu, dzięki czemu będzie dostępny dla internautów przez dłuższy okres czasu. Artykuł możesz napisać w języku HTML dołączając do niego zdjęcia, lub zwykłym tekstem (wtedy zdjęcia wyślij do nas pocztą elektroniczną). Nadmieniamy, że publikowane będą tylko artykuły związane z kulturą i sztuką.


GALERIE / sklepy ART
Galerie dla twórców w perstiżowych domenach, Skleo/galeria w trzy dni. ... więcej

Galeria i sklep


Nasze witryny - zapraszamy

   Portal Sztuki

    strona główna
    aukcje internetowe sztuki
    wybrane aukcje
    galerie użytkowników
    e-Kartki
    bezpłatne ogłoszenia
    sztuka - info... z archiwum
Zdzisław Beksiński

Zdzisław Beksiński

... mało kto kojarzy Beksińskiego z fotografią. Jednak to ona rozpoczęła jego drogę do wielkiej sławy. Jednak dopiero twórczość malarska, przyniosła artyście pierwsze sukcesy. Jego malarstwo od początku zawierało ponury nastrój ... więcej


Warto zajrzeć:
aukcje internetowe sztuki

aukcje malarstwa macuło

aukcje malarstwa MTM Głażewscy

aukcje malarstwa loihongdiep

W naszym serwisie aukcyjnym twórcy oferują ponad 1300 prac: malarstwo, rzeźba, sztuka użytkowa i inne
Zapraszamy


PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.03 sekund