Welcome to Portal Sztuki | sztuka: plastyka, teatr, muzyka

 
Menu
· Strona główna
· Napisz i wyślij artykuł
· Starsze artykuły
· Dzienniki
· FAQ - pomoc
· Kontakt z nami
· Moje konto
· Prywatna wiadomość
· Rekomenduj nas

SzukajZaloguj się
Pseudonim

Hasło

Nie masz jeszcze konta? Możesz zarejestrować się w ciągu kilku minut tutaj. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał dostęp do większości modułów

Kto online
Teraz witrynę przegląda 369 gość(ci) i 147 użytkownik(ów).

Jesteś anonimowym użytkownikiem. Możesz się zarejestrować klikając tutaj

Licznik odwiedzin

12494009
odsłon strony od lipiec 2007

Wybr. losowo kategoria

muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa
[ muzyka klasyczna, współczesna, rozrywowa ]

·Wiolonczela w roli głównej. Filharmonia Łódzka
·Elektroniczna Jesień
·Ofensywa Moribund-a
·Festiwal Jazzowy Sen Nocy Letniej rozpoczęty!
·Chopiniada w Puszczykowie
·Dreamerion
·VI Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej „Jedność Muzyczna Europy 2009”
·VI Szczeciński Festiwal Muzyki Dawnej „Jedność Muzyczna Europy 2009”
·Teatr Wielki - IX Festiwal Hoffmannowski

Dzisiejsze artykuły:
Dziś jeszcze nie było artykułu z tego działu.

Z naszego archiwum


Wystawa fotografii piktorialnej pt. ULICA KROKODYLI
Ideą powstania naszego Pictorial Teamu była chęć popularyzacji tak mało znanej dziedziny fotografii, jaką jest piktorializm i to w swoim współczesnym wydaniu. Sądzimy, że nam się to udało; potwierdzają to sukcesy na rynku fotografii krajowej jak i europejskiej np. nagroda ministra kultury i sztuki RP, ministra kultury Rosji czy Królewskiego ... więcej


RASTER, Michał Budny Światło

Promień wpadającego do pokoju światła był przedmiotem jednej z pierwszych instalacji rzeźbiarskich Michała Budnego ("Światło", 2004). Po kilku latach artysta powraca do tematu światła dekonstruując jego fizyczną spoistość i analizując w zamian metaforyczne sensy.. ... więcej  
Sławy kabaretu w Kongresowej
Wysłano dnia 29-10-2008 o godz. 19:21:49
Temat: Teatr, opera, balet
Teatr, opera, balet

Marian Opania i Wiktor Zborowski Tego jeszcze nie było! Na jednej scenie wystąpią największe sławy kabaretowe i rozbawią widzów do łez. Zapraszamy na poężną dawkę humoru do Sali Kongresowej 6 listopada.

«Największe sławy kabaretu na jednej scenie! Będzie można się pośmiać do łez!... I bardzo dobrze, bo jak mówi Jan Kobuszewski, niezależnie od systemu, w jakim się żyje, śmiech zawsze jest potrzebny, bo ułatwia życie. Zapraszamy na poężną dawkę humoru do Sali Kongresowej 6 listopada.

Każdego z panów, którzy zaprezentują swoje talenty w Sali Kongresowej, można nazwać mistrzem. Ich kreacje zarówno aktorskie, jak i kabaretowe rozśmieszały i wciąż śmieszą kolejne pokolenia. Dowcip niezwykły, bo wyważony, po prostu mistrzowski.

Jak Flip i Flap

Spośród wielu gwiazd na scenie zobaczymy fantastyczny duet, Mariana Opa-nię oraz Wiktora Zborowskiego. Śmieszą już samym zestawieniem skrajnych charakterów i wizerunku.

- Z Wiktorem jesteśmy jak ogień i woda. Ja bardzo porywczy, szybko podejmuję decyzje, on jest powolny, wręcz flegmatyczny - mówi Marian Opania. - Kłócimy się straszliwie, ale tak samo się kochamy - dodaje.

Opani nikt z początku nie wróżył sukcesu w kabarecie, tak jak i on sam. - Nie mam takich warunków jak Jan Kobuszewski, który już przy wyjściu na scenę wywołuje salwy śmiechu - tłumaczy aktor. - Jednak nadrabiam to środkami aktorskimi i chyba wychodzi nieźle, skoro wciąż gram - dodaje. Panowie Opania oraz Zborowski zaprezentują 6 listopada swoje najnowsze teksty.

Śmiech na zdrowie

Na scenie pojawi się również wspomniany Jan Kobuszewski, czyli prawdziwa legenda i mistrz komedii. Kabaret, w którym występuje razem z Wiesławem Michnikowskim, Wiesławem Golasem czy Magdaleną Zawadzką, na początku istnienia był oddechem od PRL-owskiej rzeczywistości.

To będzie potężna dawka wspaniałego humoru

- Zostawiliśmy już temat polityki, zajęliśmy się teraz prostymi ludzkimi sprawami

- mówi Jan Kobuszewski.

- Zresztą niezależnie od systemu w jakim się żyje, śmiech zawsze jest potrzebny, bo uśmiech ułatwia życie - dodaje. Wraz z kolegami zaprezentuje najlepsze numery kabaretu. Repertuar prezentowany był także we Francji i Kanadzie, gdzie aktorzy rozśmieszyli publiczność do łez.

Oprócz wymienionych mistrzów na scenie zobaczymy w popisowych skeczach samych Andrzejów: Kopiczyńskiego, Grabowskiego, Strzeleckiego oraz Poniedzielskiego.

"Mistrzowie polskiego kabaretu", 6 listopada, o godz. 19 w Sali Kongresowej, w Pałacu Kultury i Nauki, pi. Defilad 1. Bilety do nabycia w kasach Sali Kongresowej. Cena od 50 do 120 zł. Więcej informacji: 022 656 72 99, www.pkin.pl

"Śmiech potrzebny, śmiech ułatwia życie"
Sara Kałużna
Echo Miasta Warszawa nr 82/27.10

uzupełnij (skomentuj) ten artykuł tutaj - w tytule napisz "..do artykułu -tu adres URL , Twój wpis (po zatwierdzeniu przez administratora) zostatanie dołączony do artykułu. Jeżeli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem, do Twojego tekstu zostanie dodana Twoja nazwa (na życzenie możemy podać pełne Twoje dane, jakie zamieściłeś w swoim profilu)

 
Pokrewne linki
· Więcej o Teatr, opera, balet
· Napisane przez admin


Najczęściej czytany artykuł o Teatr, opera, balet:
Pedagogika tańca - studia podyplomowe - II edycja


Oceny artykułu
Wynik głosowania: 0
Głosów: 0

Poświęć chwilę i oceń ten artykuł:

Wyśmienity
Bardzo dobry
Dobry
Przyzwoity
Zły


Opcje

 Strona gotowa do druku Strona gotowa do druku

 Wyślij ten artykuł do znajomych Wyślij ten artykuł do znajomych


Kategoria

Teatr, opera, balet

..

PHP-Nuke Copyright © 2004 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Tworzenie strony: 0.04 sekund